Half-Term Heroes – 2017/18

July

July Half-Term Heroes

Achievement Award:

R – Amy & Thomas, Y1 – Olivia & Dylan, Y2 – Lauren & Deen, Y3 – Lucy & Deacon, Y4 – Chloe & Vladimir, Y5 – Ashlee & Hamza and Y6 – X & Preston

Outstanding Behaviour Award:

R – Irfa & Joshua, Y1 – Abigail & Kian, Y2 – Summer & Alfie, Y3 – Beatris & Lucas, Y4 – X & Georgi, Y5 – Darcy & Kacper and Y6 – Aaisha & Ethan 

Super Speller Award:

Y1 – Tamsin, Y2 – Madiyah, Y3 – Elle, Y4 – Fiona, Y5 – Jake and Y6 – Nyandip

Times Table Champ:

Y1 – Harley, Y2 – Faaz, Y3 – Diya, Y4 – Charlie, Y5 – Cole and Y6 – Logan

Headteacher’s Award:

– Maisie, Y1 – Sophie, Y2 – Mazie, Y3 – Imogen, Y4 – Michael, Y5 – Summer and Y6 – Kayleigh

Sports Award:

– X, Y1 – Riley, Y2 – Subhan, Y3 – Dakota, Y4 – Daniel, Y5 – Roberto and Y6 – Alfie

 

May

May Half-Term Heroes

Achievement Award:

R – Aeryn & Tristan, Y1 – Tamsin & Aaron, Y2 – Tara & Ismaeel, Y3 – Tia & Daniel, Y4 – Ruby & Callum, Y5 – Alisha & Ismaaeel and Y6 – Kacie & Junaid

Outstanding Behaviour Award:

R – Miley & Joshua, Y1 – Aimee & Scott, Y2 – Mazie & Corey, Y3 – Melissa & X, Y4 – Lexi & Ibrahim, Y5 – Sintija & Adam and Y6 – Aaisha & Ethan 

Super Speller Award:

Y1 – Evie-Rae, Y2 – Aris, Y3 – Deacon, Y4 – Logan, Y5 – Hamza and Y6 – Lalitah

Times Table Champ:

Y1 – Reeve, Y2 – Maja, Y3 – Lucy, Y4 – X, Y5 – Skie-Lea and Y6 – Shafana

Headteacher’s Award:

– Sabaha, Y1 – Zeyna, Y2 – Anika, Y3 – Elle, Y4 – Hadia, Y5 – Amelia and Y6 – X

Sports Award:

– Hollie, Y1 – Daisie, Y2 – Maja, Y3 – Diya, Y4 – Georgi, Y5 – X and Y6 – Pakeeza

 

March

March Half Term Heroes

 

Achievement Award:

R – X  & Christopher, Y1 – Evie-Grace & Reeve, Y2 – Madiyah & Layton, Y3 – Kaitlyn & Kristian, Y4 – X & Abuzarr, Y5 – Emma & Kaiden and Y6 – Kayleigh & Junaid

Outstanding Behaviour Award:

R – X & X, Y1 – Brooke & Abdur, Y2 – Freya & Alfie, Y3 – Elle & Harrison, Y4 – Ellie & Daniel, Y5 – Kayla-Mai & Joshua and Y6 – Pakeeza & Alfie 

Super Speller Award:

Y1 – Milan, Y2 – Jayden, Y3 – Lavin, Y4 – Miriam, Y5 – Cole and Y6 – Holly

Times Table Champ:

Y1 – Cain, Y2 – Maja, Y3 – Kaiden, Y4 – Madison, Y5 – Morgan and Y6 – Enriko

Headteacher’s Award:

– Noah, Y1 – Emily, Y2 – Corey, Y3 – X, Y4 – Ruby, Y5 – Hassan and Y6 – Preston

Sports Award:

– Christopher, Y1 – Zeyna, Y2 – Aris, Y3 – Lavin, Y4 – Ruby, Y5 – Martin and Y6 – Evie

February

February Half Term Heroes

 

Achievement Award:

R – Layla-Mae & Thomas, Y1 – Evie-Rae & Theo, Y2 – Tia & Layton, Y3 – Hollie & Kaiden, Y4 – Demi-Leigh & Logan, Y5 – Darcy & Hassan and Y6 – Kayleigh & Junaid

Outstanding Behaviour Award:

R – Irfa & Noah, Y1 – Zeyna & Jenson, Y2 – Madiyah & Ismaeel, Y3 – Maira & Rio-Lee, Y4 – Fiona & Michael, Y5 – Klarissa & Hamza and Y6 – Aaisha & Ethan

Super Speller Award:

Y1 – Emily, Y2 – Jayden, Y3 – Lucas, Y4 – Madison, Y5 – Summer and Y6 – X

Times Table Champ:

Y1 – Daniel, Y2 – Summer, Y3 – Beatris, Y4 – Abuzarr, Y5 – Alisha and Y6 – Logan

Headteacher’s Award:

– Holly-Mae, Y1 – Cain, Y2 – Harmony, Y3 – Lucy, Y4 – X, Y5 – Yasmin and Y6 – Louie

Sports Award:

– Noah, Y1 – Abigail, Y2 – Ismaeel, Y3 – Sophia, Y4 – Ellie, Y5 – Adam and Y6 – Ethan


December

 December Half Term Heroes

 

Achievement Award:

R – Daniella & Thomas, Y1 – Daisie & Joseph, Y2 – Ruby & Logan, Y3 – Beatris & Harrison, Y4– Madison & Aleksej, Y5 – Sintija & Kacper and Y6 – Lalitah & Alfie

Outstanding Behaviour Award:

R – Holly-Mae & Joshua, Y1 – Emily & Abdur, Y2 – Olivia & Corey, Y3 – Rosie & Kaiden, Y4 – X & Ervinas, Y5 – Yasmin & Brandon and Y6 – Shafana & Zain

Super Speller Award:

Y1 – Maya, Y2 – Angel, Y3 – Hollie, Y4 – Chloe, Y5 – Lilly and Y6 – Brandon

Times Table Champ:

Y1 – Emily, Y2 – Fasih, Y3 – Elle, Y4 – Ruby, Y5 – Ryan and Y6 – Pakeeza

Headteacher’s Award:

– Maisie, Y1 – Bethany, Y2 – Madison, Y3 – Lavin, Y4 – Joshua, Y5 – Lois and Y6 – Alfie

Sports Award:

– Joshua, Y1 – Aimee, Y2 – Harmony, Y3 – Maira, Y4 – Gerogi, Y5 – Adam and Y6 – Logan


October

October Half Term Heroes

 

Achievement Award:

Y1 Olivia & Milan, Y2 – Olivia & Logan,  Y3 – X & Jamie-Lee, Y4 – Hadia & Joshua, Y5 – X & Kacper and Y6 – Kayleigh & Noah

Outstanding Behaviour Award:

Y1 – Evie-Grace & Cain, Y2 – Ruby & Jayden,  Y3 – Diya & Damian,  Y4 – X & Logan,  Y5 – Amelia & Konrad and Y6 – Shafana & Zain

Super Speller Award:

Y1 – Scott,  Y2 – Anika, Y3 – Lucas, Y4 – Abuzarr, Y5 – Brandon and Y6 – Lindan

Times Table Champ:

Y1 – Jenson, Y2 – Aris, Y3 – Lavin, Y4 – Aleksej, Y5 – Andrea and  Y6 – Louie

Headteacher’s Award:

Y1 – Reeve, Y2 – Harmony, Y3 – McKenzie, Y4 – Zaid, Y5 – Yasmin and  Y6 – Junaid

Sports Award:

Y1 – Harley,  Y2 – Freya, Y3 – Daniel, Y4 – Vladimir, Y5 – Jake and Y6 – Borislava