Half-Term Heroes 2018/19

February

February Half Term Heroes

Achievement Award:

R – Eilihay & Aarav, Y1 – Olivia & Ibrahim, Y2 – Maya & Cain, Y3 – Madiyah & Aris Y4 – Kylie & Kaiden, Y5 – Kacie & Joshua and Y6 – Darcy & Ryan

Outstanding Behaviour Award:

– Kelly & Rayhaan, Y1 – Layla-Mae & Christopher, Y2 – Emily & Abdur, Y3 – Harmony & JaydenY4 – Rosie & Lucas, Y5 – Lexi & Georgi and Y6 – Alisha & Pavlin

Super Speller Award:

R – Zuha, Y1 – Sabaha, Y2 – Scott, Y3 – Faaz, Y4 – Lucy, Y5 – Abuzarr and Y6 – Joshua

Times Table Champ:

Y1 – Joshua, Y2 – Daniel, Y3 – Deakan-Lee, Y4 – Beatris, Y5 – Yordan and Y6 – Konrad

Headteacher’s Award:

R – X, Y1 – Amy, Y2 – X, Y3 – Freya, Y4 – Rio-Lee, Y5 – Hasnain and Y6 – Kacper

Sports Award:

R – X,Y1 – X, Y2 – Emily, Y3 – Harmony, Y4 – Mason, Y5 – Vesi and Y6 – Amelia 

 

December

December Half Term Heroes

Achievement Award:

R – Zuha & Aarav, Y1 – Elle & Isaac, Y2 – Brooke & Scott, Y3 – Mazie & Corey, Y4 – Emaan & Jamie-Lee, Y5 – Aimee & Logan and Y6 – Skie-Lea & Kacper

Outstanding Behaviour Award:

– Maisy & Jack, Y1 – Holly-Mae & Joshua, Y2 – Sophie & Abdur, Y3 – Amber & DeenY4 – Beatris & X, Y5 – Hadia & Hasnain and Y6 – Yasmin & Pavlin

Super Speller Award:

R – Joshua, Y1 – Thomas, Y2 – Milan, Y3 – Jayden, Y4 – Mason Y5 – Miriam and Y6 – Joshua

Times Table Champ:

Y1 – Maisie, Y2 – Emily, Y3 – Lauren, Y4 – Kaiden, Y5 – Bobby and Y6 – Ryan

Headteacher’s Award:

R – Hallie, Y1 – Olivia, Y2 – Olivia, Y3 – Madiyah, Y4 – Katerina, Y5 – Vladimir and Y6 – Konrad

Sports Award:

Y1 – Irfa, Y2 – Emily, Y3 – Madison, Y4 – Mason, Y5 – Daniel and Y6 – Summer 

 

October

October Half Term Heroes

Achievement Award:

R – Umamah & X, Y1 – X & Christopher, Y2 – Emily & Harley, Y3 – Elise & Jayden, Y4 – Imogen & Rio-Lee, Y5 – Fiona & Michael and Y6 – Lois & Jake

Outstanding Behaviour Award:

R – Kelly & Bobby, Y1 – Amy & Noah, Y2 – Maya & Cain, Y3 – Madison & AlfieY4 – Lucy & Kaiden, Y5 – Ellie & Abuzarr and Y6 – Alisha & Ryan

Super Speller Award:

Y1 – Joshua, Y2 – Daisie, Y3 – Lauren, Y4 – Lucas, Y5 – Aleksej and Y6 – Darcy

Times Table Champ:

Y1 – Bitsy, Y2 – Tamsin, Y3 – Aris, Y4 – Lavin, Y5 – Ervinas and Y6 – Adam

Headteacher’s Award:

R – Rayhaan, Y1 – Sabaha, Y2 – Abigail, Y3 – Maja, Y4 – Kylie, Y5 – Vladimir and Y6 – Martin

Sports Award:

Y1 – Christopher, Y2 – Riley, Y3 – Ismaeel, Y4 – Katerina, Y5 – Demi-Leigh and Y6 – X