October
October Half Term Heroes
Achievement Award:
R – Gracey-Mae & Alan, Y1 – Olivia & Subhan, Y2 – X & Isaac, Y3 – Zeyna & Scott, Y4 – Ruby & Subhan, Y5 – Maira & Jamie-Lee and Y6 – Demi-Leigh & Daniel
Outstanding Behaviour Award:
R – Maria & Abdullah, Y1 – Zuha & Jonathan, Y2 – Holly & Joshua, Y3 – Maya & Jenson, Y4 – Elise & Jayden, Y5 – Diya & X and Y6 – Ellie & Yordan
Super Speller Award:
R – Alana, Y1 – Adam, Y2 – Nina, Y3 – Evie-Rae, Y4 – Fasih, Y5 –Lavin and Y6 – Fiona
Times Table Champ:
R – Scarlett, Y1 – X, Y2 – Thomas, Y3 – Aaron, Y4 – Oliva, Y5 – Deacon and Y6 – X
Headteacher’s Award:
R – Abdullah, Y1 – Connie, Y2 – Daniella, Y3 – Emily, Y4 – Mazie, Y5 – Emaan and Y6 – Lexi
Sports Award:
R – Caity-Erin, Y1 – Hallie, Y2 – Bitsy, Y3 – Reeve, Y4 – Madiyah, Y5 – Mason and Y6 – Kacie
December
December Half Term Heroes
Achievement Award:
R – Daisy-Mae & Luca, Y1 – Connie & Jonathan, Y2 – X & Joshua, Y3 – Messhal & Abdur, Y4 – Viktoria & Brogan, Y5 – Kaitlyn & Cain and Y6 – Chloe & Vladimir
Outstanding Behaviour Award:
R – Lilly & Riley, Y1 – Kelly & Jack, Y2 – Maisie & Christopher, Y3 – Olivia & Cain, Y4 – Alfie & Madison, Y5 – Beatris & McKenzie and Y6 – Veska & X
Super Speller Award:
R – Isabelle, Y1 – X, Y2 – Irfa, Y3 – Milan, Y4 – Lauren, Y5 – Imogen and Y6 – Miriam
Wonderful Writer Award:
R – Leela, Y1 – X, Y2 – Miley, Y3 – Tamsin, Y4 – Corey, Y5 – Kaenet and Y6 – X
Reading Growth Award:
R – Emilyrose, Y1 – Caleb, Y2 – Niamh, Y3 – Milan, Y4 – Madison, Y5 – Kylie and Y6 – Michael
Times Table Champ:
R – Brook, Y1 – Joshua, Y2 – Noah, Y3 – Aimee, Y4 – Freya, Y5 – Kaiden and Y6 – Aleksej
Headteacher’s Award:
R – Charlie, Y1 – Zuha, Y2 – Nina, Y3 – Daniel, Y4 – Jayden, Y5 – Tia and Y6 – Hasnain
Sports Award:
R – X, Y1 – Maisy, Y2 – Sabaha, Y3 – Emily, Y4 – Subhan, Y5 – Imogen and Y6 – Yordan
February
February Half Term Heroes
Achievement Award:
R – X & Riley, Y1 – Zaineb & Aarav, Y2 – Amy & Christopher, Y3 – Emily & Milan, Y4 – Mazie & Deakan-Lee, Y5 – Melissa & Daniel and Y6 – Miriam & Logan
Outstanding Behaviour Award:
R – Alana & Alan, Y1 – Hallie & Robert, Y2 – Layla-Mae & X, Y3 – Messhal & Reeve, Y4 – Ruby & X, Y5 – Rosie & Kaleb and Y6 – X & Georgi
Super Speller Award:
R – Brenton, Y1 – Poppy, Y2 – Thomas, Y3 – Scott, Y4 – Fasih, Y5 – Hollie and Y6 – Madison
Wonderful Writer Award:
R – Charlie, Y1 – Connie, Y2 – Irfa, Y3 – Evie-Rae, Y4 – Layton, Y5 – Rio-Lee and Y6 – Daniel
Reading Growth Award:
R – Isabelle, Y1 – Subhan, Y2 – Bitsy, Y3 – Cain, Y4 – Brogan, Y5 – Lucas and Y6 – Chloe
Times Table Champ:
R – Sana, Y1 – Maisy, Y2 – Ibrahim, Y3 – Harley, Y4 – Jayden, Y5 – Lavin and Y6 – Abuzarr
Headteacher’s Award:
R – Lilly, Y1 – Jack, Y2 – Joshua, Y3 – Maya, Y4 – Mazie, Y5 –Beatris and Y6 – Georgi
Sports Award:
R – Lillian, Y1 – X, Y2 – Olivia, Y3 – Maya, Y4 – Deen, Y5 – Darcey and Y6 – Demi-Leigh