October
October Half Term Heroes
Achievement Award:
R – Dua & Zakariyah, Y1 – Aiza & Waleed, Y2 – Scarlett & Paul, Y3 – Zaineb & X, Y4 – Miley & Attis, Y5 – Messhal & Abdur and Y6 – Viktoria & Alfie
Outstanding Behaviour Award:
R – Lana & Rex, Y1 – Zainab & Donte, Y2 – Sana & Awais, Y3 – Aarav & Connie, Y4 – Maisie & Joshua, Y5 – Emily & Reeve and Y6 – Elise & Deen
Super Speller Award:
R – Fisayo, Y1 – Georgia, Y2 – Charlie, Y3 – Maisy, Y4 – Abubakar, Y5 – Milan and Y6 – Corey
Wonderful Writer Award:
R – Grace, Y1 – Mathilda, Y2 – Alana, Y3 – Zuha, Y4 – Daniella, Y5 – Daniel and Y6 – Dvisha
Reading Growth Award:
R –Austin, Y1 – Charlie, Y2 – Brenton, Y3 – Stefania, Y4 – Irfa, Y5 – Brooke and Y6 – Alfie
Times Table Champ:
R – Lucas, Y1 – Deacon, Y2 – Harvey, Y3 – Adam, Y4 – Aziz, Y5 – X and Y6 – Aris
Headteacher’s Award:
R – X, Y1 – Safaa, Y2 – Maria, Y3 – Robert, Y4 – Attis, Y5 – Nazar and Y6 – Madiyah
Sports Award:
R – Jaycob, Y1 – Trinity, Y2 – X, Y3 – Ivanina, Y4 – Yuliyan, Y5 – Evie-Rae and Y6 – Tia
December
December Half Term Heroes
Achievement Award:
R – Aisha & Rodgrigo, Y1 – Ana & Chase, Y2 – Javeria & Charlie, Y3 – Zuha & Adam, Y4 – X & Joshua, Y5 – Evie-Rae & Cain and Y6 – Amber & Subhan
Outstanding Behaviour Award:
R – Saidah & Zakariyah, Y1 – Safina & Harry, Y2 – Lilly & Abdullah, Y3 – Saffa & Bobby, Y4 – Irfa & Attis, Y5 – Daisie & Jenson and Y6 – Ruby & Zacharia
Super Speller Award:
R – Rex, Y1 – X, Y2 – Brenton, Y3 – Lola, Y4 – Thomas, Y5 – Milan and Y6 – Anika
Wonderful Writer Award:
R – Lucas, Y1 – Jaxson, Y2 – Alan, Y3 – Ayo, Y4 – X, Y5 – Aaron and Y6 – Deen
Reading Growth Award:
R – Subisha, Y1 – Thomas, Y2 – Harvey, Y3 – Subhan, Y4 – Noah, Y5 – Zeyna and Y6 – Layton
Times Table Champ:
R – Finley, Y1 – Maggie, Y2 – Luca, Y3 – Zaineb, Y4 – X, Y5 – Tamsin and Y6 – Summer
Headteacher’s Award:
R – Brooklyn, Y1 – Aiza, Y2 – Alana, Y3 – X, Y4 – Muneer, Y5 – Sophie and Y6 – Dvisha
Sports Award:
R – Metodi, Y1 – Sapphire, Y2 – X, Y3 – Hallie, Y4 – Christopher, Y5 – Maya and Y6 – Maja
February
February Half Term Heroes
Achievement Award:
R – Lacie & Fasayo, Y1 – Georgia & Charlie, Y2 – Lillian & Riley, Y3 – Iraj & Bobby, Y4 – Irfa & Aziz, Y5 – Olivia & Vasislav and Y6 – Dvisha & X
Outstanding Behaviour Award:
R – Dua & Jaycob, Y1 – Trinity & Cale, Y2 – Autumn & Jacob, Y3 – Maisy & Subhan, Y4 – Nina & Coby, Y5 – Atiq & Emily and Y6 – Anika & Subhan
Super Speller Award:
R – Rodrigo, Y1 – Becca, Y2 – Niko, Y3 – Caleb, Y4 – Thomas, Y5 – Theo and Y6 – Amber
Wonderful Writer Award:
R – Grace, Y1 – Lacey, Y2 – Javeria, Y3 – Stefania, Y4 – Bitsy, Y5 – Scotty and Y6 – Corey
Reading Growth Award:
R – Chloe, Y1 – Max, Y2 – Mukades, Y3 – Ellie-May, Y4 – Maisie, Y5 – Kian and Y6 – Jayden
Times Table Champ:
R – George, Y1 – Safina, Y2 – Jayden, Y3 – Zuha, Y4 – Joshua, Y5 – Zeyna and Y6 – Logan
Headteacher’s Award:
R – Aisha, Y1 – Safaa, Y2 – Paul, Y3 – Ayo, Y4 – Yuliyan, Y5 – Cain and Y6 – Ruby
Sports Award:
R – Jenson, Y1 – Ana, Y2 – Brooke, Y3 – Mirela, Y4 – Elle, Y5 – Yashfa and Y6 – Viktoria
April
April Half Term Heroes
Achievement Award:
R – Subisha & Jenson, Y1 – Sapphire & Deacon, Y2 – Maria & Awais, Y3 – Ayo & Joshua, Y4 – Aeryn & Yuliyan, Y5 – Bethany & Daniel and Y6 – Tara & Kevin
Outstanding Behaviour Award:
R – Chloe & Fisayo, Y1 – Maggie & Subhaan, Y2 – Leela & Brenton, Y3 – Zaineb & Nikola, Y4 – X & Muneer, Y5 – Messhal & Abdur and Y6 – Angel & Alfie
Super Speller Award:
R – Max, Y1 – Ana, Y2 – Brooke, Y3 – Zuha, Y4 – Daniella, Y5 – Zeyna and Y6 – Dvisha
Wonderful Writer Award:
R – Bella-Mai, Y1 – Jackson, Y2 – Lilly, Y3 – X, Y4 – Ibrahim, Y5 – Yashfa and Y6 – Viktoria
Reading Growth Award:
R – George, Y1 – Mathilda, Y2 – X, Y3 – Maisy, Y4 – Attis, Y5 – Milan and Y6 – Madison
Times Table Champ:
R – X, Y1 – Michael, Y2 – Niko, Y3 – Teodora, Y4 – Elle, Y5 – Jenson and Y6 – Subhan
Headteacher’s Award:
R – Dua, Y1 – X, Y2 – Javeria, Y3 – Zuha, Y4 – Layla-Mae, Y5 – Emily and Y6 – Madison
Sports Award:
R – Grace, Y1 – Max, Y2 – Dino, Y3 – X, Y4 – Layla-Mae, Y5 – Petar and Y6 – Harmony
May
May Half Term Heroes
Achievement Award:
R – Dua & Max, Y1 – X & Max, Y2 – Gracy-Mae & Abdullah, Y3 – Maisy & Subhan, Y4 – Nina & Isaac, Y5 – Emily & Vasco and Y6 – Ruby & Ashton
Outstanding Behaviour Award:
R – Aisha & Finley, Y1 – Mathilda & Donte, Y2 – Lilly & Elijah, Y3 – X & Ahmed, Y4 – Holly-Mae & Muneer, Y5 – Yashfa & Cain and Y6 – Amber & Brogan
Super Speller Award:
R – Evie, Y1 – Zainab, Y2 – Alan, Y3 – Adam, Y4 – Yuliyan, Y5 – Scott and Y6 – Aris
Wonderful Writer Award:
R – X, Y1 – Charlie, Y2 – Mukades, Y3 – Aarav, Y4 – Ibrahim, Y5 – Sophie and Y6 – Lauren
Reading Growth Award:
R – Jaxson, Y1 – X, Y2 – Isabelle, Y3 – Ayo, Y4 – Oilvia, Y5 – Evie-Rae and Y6 – Subhan
Times Table Champ:
R – Lacie, Y1 – Maggie, Y2 – Jayden, Y3 – Poppy, Y4 – Joshua, Y5 – Emily and Y6 – X
Headteacher’s Award:
R – Zakariyah, Y1 – Rebecca, Y2 – Niko, Y3 – Adam, Y4 – X, Y5 – Daisie and Y6 – Elise
Sports Award:
R – X, Y1 – Thomas-Jay, Y2 – Daisy-Mae, Y3 – Olivia, Y4 – ?, Y5 – Devon and Y6 – Subhan
July
July Half Term Heroes
Achievement Award:
R – Saidah & Rex, Y1 – Trinity & Jackson, Y2 – Lillian & Harvey, Y3 – X & Nikola, Y4 – Aeryn & Ibrahim, Y5 – Aimee & Jenson and Y6 – Harmony & Brogan
Outstanding Behaviour Award:
R – Lexi & Jenson, Y1 – Aisha & Max, Y2 – Javeria & Riley, Y3 – Poppy & Jonathan, Y4 – Irfa & Isaac, Y5 – Yashfa & Reeve and Y6 – Madison & Jayden
Super Speller Award:
R – Warza, Y1 – Charlie, Y2 – Alana, Y3 – Zaineb, Y4 – James, Y5 – Sebastian and Y6 – Jayden
Wonderful Writer Award:
R – Max, Y1 – Thomas-Jay, Y2 – Awais, Y3 – Maisy, Y4 – Abubakar, Y5 – Dylan and Y6 – Ruby
Reading Growth Award:
R – Troy, Y1 – Deacon, Y2 – Lilly, Y3 – Bobby, Y4 – Nina, Y5 – Messhal and Y6 – Deen
Times Table Champ:
R – Lexi-Leigh, Y1 – Jaxson, Y2 – Sana, Y3 – Kelly, Y4 – Holly-Mae, Y5 – Cain and Y6 – Lauren
Headteacher’s Award:
R – Fisayo, Y1 – Sapphire, Y2 – Paul, Y3 – X, Y4 – X, Y5 – Maya and Y6 – Amber
Sports Award:
R – Subisha, Y1 – X, Y2 – Autumn, Y3 – Connie, Y4 – Tristan, Y5 – Zeyna and Y6 – Layton